• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Başkan'ın Mesajı
Duyurular

Çanakçı Köyümüzü en iyi şekilde tanıtımını yapmak ve bir takım ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş olan derneğimizin faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Öncelikle dernek faaliyetlerimizden haberdar etmek ve köyümüzün tanıtımını daha çok insana ulaşması için www.canakciyarder.org İnternet adresini faaliyete geçirerek önemli bir attığımızı düşünüyorum.

Bilindiği gibi internet sitesinin dünya genelinde haberleşme adına ve tanıtım adına büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu vesileyle tüm faaliyetlerimizden hem gurbetteki köylülerimize hem de bizi uzaktan ve yakından tanıyan herkesi haberdar edeceğiz.


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 33,0389   33,0985
EURO 36,1143   36,1794
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Son Ziyaretçi Yorumları
Tolga Özgan
Güzel bir paylaşım sitesi emeği geçenlere tesekkurler

hakan uslu
Emeği gecen herkese teşekkürler. Köyümüzü, köylümüzü sevelim.Bir olalım, birlik olalım.Kırıcı değil yapıcı olalım. İyi ki varsınız.

ilknur kara
tebrik ederim bu basarıda katkısı olan herkese teşekkürler


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Reklam
YAZARLARIMIZ


  SON EKLENEN MAKALE
HEDEF NE OLMALI ?

Samsun İlkadım ÇANAKÇI KÖYÜ YARDIMLAŞMA & DAYANIŞMA derneğinin KURULUŞ amacı TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE İLİMİZDE  yaşayan KÖYÜMÜZ nufusuna kayıtlı olanları  bir çatı altına toplamak, sorunlarına çözüm bulmak ve bu güne kadar yarım yada yanlış anlatılan ortak kültürünü, tam anlamıyla kamuoyuna anlatmak ve de kültürünü yaşatmaktır..

Köyümüz  1923 yıllarında başalayan mubadale anlaşaması sonucunda Mamurdağ eteklerinde  bulunan Çanakçı köyünde yaşamakta olup son yıllarda memleketimizin belirli yerlerine göç etmişlerdir. Bu günkü köyümüz halkına  baktığımızda çok dağınık bir şekilde yaşamakla beraber, çoğu çanakçı köyü nufusuna kayıtlı kişilerde birbirlerini tanımamakta ve ortak kültürlerini yaşatmak gibi bir misyondan da yoksundurlar. 
Biz ÇANAKÇI KÖYÜ  gençleri olarak gücün ve nüfuzun başkalarına yaranmakta değil, tam tersine birlik ve beraberlikte olacağını düşünmekteyiz. Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız bu süreçte, elbetteki artık zihinlerin değişmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bunun içindir ki kulaktan duyma bilgiler ve tabularla değil, bilimle hareket edilmesi konusunda, gençlere söz hakkı verilmesini önemsemekteyiz. Şurası da bir gerçektir ki ; mutlu yarınlara,ancak geçmişten uzanan köprülerle ulaşılır. Geçmişi bin yıllara dayanan  unutulmaya yüz tutmuş kültürünü ve tarihini yaşatmak adına tekrar birleşip daha güçlü yarınlara ulaşmak için yeni bir oluşum yaratmak, aramızdaki küskünlüklere, kırgınlıklara son vermek, köyümüz halkını sosyal, kültürel ve mesleki konularda eğitmek, ortak  iş alanları açmak, maddi problemler yüzünden okuyamayan gençlerimize burs imkanları sağlamak ve bütün ÇANAKÇILILARI  tek çatı altında birleştirmek için ÇANAKÇI KÖYÜ  Yardımlaşma Ve Dayanışma derneğini kurulduğunu biliyorsunuz. Bu hizmeti sizlere daha iyi anlatabilmek ve siz değerli üyelerimize ulaşabilmek için yeni bir yere geçiyoruz. Bu mekanda hem kültürel hemde sosyal aktiveteler yapılmasını öngörmekteyiz. Sizleri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.

Ve siz değerli üyelerimiz.… Sizin varlığınız bizim en büyük gücümüz ve motivasyon kaynağımızdır. Sizlerin bizim yanımızda olduğunuzu bilmek yolumuzu aydınlatan yegane ışık kaynağı olacaktır.İBRAHİM DOĞDU

Okunma Sayısı: 2314
Aidat Borcu Sorgulama
Reklam
Ziyaretçi Sayacı
Bugün: 63
Dün: 122
Toplam: 4282

Samsun İlkadım Çanakçı Köyü

© Copyright 2024  V4.5 Tüm Hakları Saklıdır.

Hazır Dernek SitesiTop