• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Başkan'ın Mesajı
Duyurular

Çanakçı Köyümüzü en iyi şekilde tanıtımını yapmak ve bir takım ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş olan derneğimizin faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Öncelikle dernek faaliyetlerimizden haberdar etmek ve köyümüzün tanıtımını daha çok insana ulaşması için www.canakciyarder.org İnternet adresini faaliyete geçirerek önemli bir attığımızı düşünüyorum.

Bilindiği gibi internet sitesinin dünya genelinde haberleşme adına ve tanıtım adına büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu vesileyle tüm faaliyetlerimizden hem gurbetteki köylülerimize hem de bizi uzaktan ve yakından tanıyan herkesi haberdar edeceğiz.


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 33,0389   33,0985
EURO 36,1143   36,1794
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Son Ziyaretçi Yorumları
Tolga Özgan
Güzel bir paylaşım sitesi emeği geçenlere tesekkurler

hakan uslu
Emeği gecen herkese teşekkürler. Köyümüzü, köylümüzü sevelim.Bir olalım, birlik olalım.Kırıcı değil yapıcı olalım. İyi ki varsınız.

ilknur kara
tebrik ederim bu basarıda katkısı olan herkese teşekkürler


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Reklam
GÜZEL ŞEY BUNLAR

 

Dernek kelimesinin terim olarak  karşılığı  "Belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek için kurulan yasal topluluk, cemiyet" tir. 
 
Köyümüzde dernek nedir diye soracak olursak acaba aynı cevabı verebilirmiyiz. (?) 
 
2009 yılının Temmuz ayının ilk haftasında Çanakçı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu. Nasıl mı? O dönem büyük bir şevkle muhtar seçilen Metin ÇOKŞEN bu düşüncenin fikir babasıdır. Muhtarın önderliğinde ve gayretleriyle;  Abdullah USLU, Süleyman GÜNEŞ, İbrahim DOĞDU,Cengiz KOYUNCU, İbrahim KURNAZ ve bendeniz. 

Çıkar gruplarını saymazsak çok güzel samimi ve çalışma aşkıyla başlatılmış organize ve duygulu bir ortam oluşmuştu,kimisi istekle kimisi istemiye istemiye ama nihayetinde köyün % 90'ı üye oldu. Amaç çok basitti BİZ BİR ARADA OLMAK İSTİYORUZ. Sonuçta 185 üyeye ulaştık. Beş yılda hatırı sayılır meblalarda köyümüz için bir gelire ulaştık. Nerelere mi harcadık tabiki hepsi ispatlı devletin kontrolünde köyümüzde ihtiyaç olan her yere..(Parası bitenlerin, hastanede olanların, başarılı öğrencilerin, cenazesi olanların, köy hasreti çekenlerin hep yanında olduk...)
 
Mezarlık ve etrafı düzenlendi, köy yolları muhtarın ikili ilişkileri ve takipçiliği sayesinde devletin araçlarıyla genişletildi. Önceden bir öküz arabası zor sığarken şimde iki otomobil rahatlıkla yanyana geçebiliyor. Yıllar öncesi projesi var olan evlarbaşı yolu açılıyor.  Vesaire vesaire ...... Peki bunlar kimin sayesinde oldu..
Yaklaşan seçimler adına.....

Tabi bu arada dernek boş durur mu. Genişletilen yollar uçmasın diye dağdan bayırdan taş toplayarak duvarların yapılmasını sağlıyor. Günü geldi 70 kişi günü geldi 15 kişi ama yinede duvarların büyük çoğunluğu bitti. Burada şimdiden itirazları duyar gibiyim. Hani Aşure abla nın evyanı, Adem abinin evinin altı  yada hurdacının (Nail) hani bizim duvar diye kızdığını hisseder gibiyim. Kim ne kadar haklı ellerini vicdanlarına koyarak düşünsünler. 

Peki şimdilerde neler oluyor, anlayanlara ..... Daha dün dernek çok tazeyken yapılan yardımlar ilk onlara oldu. Şimdi ayrılmak istercesine aidatlarını ödemeyenler yine onlar."Bir gülle bahar geçmez" . Bu da vefasız köy sakinlerine gitsin peki kim onlar. Adı bende saklı....

Şahsım  ve arkamda olacaklarına inandığım dostlarım adına bu dernek Allah'ın (C.C.) izniyle gidebildiği yere kadar gidecek...
 
Şu an itibariyle önümüzde 2014 yerel seçimleri var. Büyükşehir, ilçe,  meclis üyeleri ve muhtar seçimi olacak. Siyasi düşünceler kişilere göre değişebilir. Bizim için önemli olan hizmeti en iyi nasıl ve hangi grupla alabiliriz. Tercihler, vicdan ve çıkar ilişkileri doğrultusunda çoktan seçmeli olabilir. Hangi şıkkı işaretleyeceğiniz size kalmıştır. 
 

Saygılarımla ...
 
Seyit Ahmet COMART
       


SEYİT AHMET COMART

Okunma Sayısı: 23283.235.182.206
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Reklam
Ziyaretçi Sayacı
Bugün: 59
Dün: 122
Toplam: 4278

Samsun İlkadım Çanakçı Köyü

© Copyright 2024  V4.5 Tüm Hakları Saklıdır.

Hazır Dernek SitesiTop