BAYRAMLAŞMA ŞENLİĞİ 18 HAZİRAN 2024 KÖYÜMÜZDE; KERMES, MÜBADELE FOTOĞRAF SERGİSİ, PİYANGO ÇEKİLİŞİ, PALYAÇO, DAVUL ZURNA VE MÜZİKLİ EĞLENCE
İlkadım Çanakçı Köyü Hakkında
Derneğimiz Hakkında
Duyurular

Çanakçı Köyümüzü en iyi şekilde tanıtımını yapmak ve bir takım ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş olan derneğimizin faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Öncelikle dernek faaliyetlerimizden haberdar etmek ve köyümüzün tanıtımını daha çok insana ulaşması için www.canakciyarder.org İnternet adresini faaliyete geçirerek önemli bir attığımızı düşünüyorum.

Bilindiği gibi internet sitesinin dünya genelinde haberleşme adına ve tanıtım adına büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu vesileyle tüm faaliyetlerimizden hem gurbetteki köylülerimize hem de bizi uzaktan ve yakından tanıyan herkesi haberdar edeceğiz.


Hava Durumu
İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine gitAnket
DERNEK OLARAK PİLAV GÜNÜ DÜZENLEYELİM Mİ

 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
  YAZARLARIMIZ

Başkan
SEYİT AHMET COMART
İBRAHİM DOĞDU SON EKLENEN MAKALE

GÜZEL ŞEY BUNLAR

 

Dernek kelimesinin terim olarak  karşılığı  "Belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek için kurulan yasal topluluk, cemiyet" tir. 
 
Köyümüzde dernek nedir diye soracak olursak acaba aynı cevabı verebilirmiyiz. (?) 
 
2009 yılının Temmuz ayının ilk haftasında Çanakçı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu. Nasıl mı? O dönem büyük bir şevkle muhtar seçilen Metin ÇOKŞEN bu düşüncenin fikir babasıdır. Muhtarın önderliğinde ve gayretleriyle;  Abdullah USLU, Süleyman GÜNEŞ, İbrahim DOĞDU,Cengiz KOYUNCU, İbrahim KURNAZ ve bendeniz. 

Çıkar gruplarını saymazsak çok güzel samimi ve çalışma aşkıyla başlatılmış organize ve duygulu bir ortam oluşmuştu,kimisi istekle kimisi istemiye istemiye ama nihayetinde köyün % 90'ı üye oldu. Amaç çok basitti BİZ BİR ARADA OLMAK İSTİYORUZ. Sonuçta 185 üyeye ulaştık. Beş yılda hatırı sayılır meblalarda köyümüz için bir gelire ulaştık. Nerelere mi harcadık tabiki hepsi ispatlı devletin kontrolünde köyümüzde ihtiyaç olan her yere..(Parası bitenlerin, hastanede olanların, başarılı öğrencilerin, cenazesi olanların, köy hasreti çekenlerin hep yanında olduk...)
 
Mezarlık ve etrafı düzenlendi, köy yolları muhtarın ikili ilişkileri ve takipçiliği sayesinde devletin araçlarıyla genişletildi. Önceden bir öküz arabası zor sığarken şimde iki otomobil rahatlıkla yanyana geçebiliyor. Yıllar öncesi projesi var olan evlarbaşı yolu açılıyor.  Vesaire vesaire ...... Peki bunlar kimin sayesinde oldu..
Yaklaşan seçimler adına.....

Tabi bu arada dernek boş durur mu. Genişletilen yollar uçmasın diye dağdan bayırdan taş toplayarak duvarların yapılmasını sağlıyor. Günü geldi 70 kişi günü geldi 15 kişi ama yinede duvarların büyük çoğunluğu bitti. Burada şimdiden itirazları duyar gibiyim. Hani Aşure abla nın evyanı, Adem abinin evinin altı  yada hurdacının (Nail) hani bizim duvar diye kızdığını hisseder gibiyim. Kim ne kadar haklı ellerini vicdanlarına koyarak düşünsünler. 

Peki şimdilerde neler oluyor, anlayanlara ..... Daha dün dernek çok tazeyken yapılan yardımlar ilk onlara oldu. Şimdi ayrılmak istercesine aidatlarını ödemeyenler yine onlar."Bir gülle bahar geçmez" . Bu da vefasız köy sakinlerine gitsin peki kim onlar. Adı bende saklı....

Şahsım  ve arkamda olacaklarına inandığım dostlarım adına bu dernek Allah'ın (C.C.) izniyle gidebildiği yere kadar gidecek...
 
Şu an itibariyle önümüzde 2014 yerel seçimleri var. Büyükşehir, ilçe,  meclis üyeleri ve muhtar seçimi olacak. Siyasi düşünceler kişilere göre değişebilir. Bizim için önemli olan hizmeti en iyi nasıl ve hangi grupla alabiliriz. Tercihler, vicdan ve çıkar ilişkileri doğrultusunda çoktan seçmeli olabilir. Hangi şıkkı işaretleyeceğiniz size kalmıştır. 
 

Saygılarımla ...
 
Seyit Ahmet COMART
       
SEYİT AHMET COMART      18.02.2014 Okunma Sayısı: 2167

facebook twitter youtube
Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı

HAYIRLI OLSUN


Son Eklenen Video
  Babalar günü

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
Güzel Günlerimiz Hep Böyle Olsun
Başkan
Sevgili üyelerimiz 11 ayın sultanı olan Ramazan ayı bitti. Bayramı da yaşadık.......

GÜZEL ŞEY BUNLAR
SEYİT AHMET COMART
Dernek kelimesinin terim olarak karşılığı "Belirli ve ortak bir amacı......

HEDEF NE OLMALI ?
İBRAHİM DOĞDU
Samsun İlkadım ÇANAKÇI KÖYÜ YARDIMLAŞMA & DAYANIŞMA derneğinin KURULUŞ amacı T...

Son Ziyaretçi Yorumları
Tolga Özgan
Güzel bir paylaşım sitesi emeği geçenlere tesekkurler


hakan uslu
Emeği gecen herkese teşekkürler. Köyümüzü, köylümüzü sevelim.Bir olalım, birlik olalım.Kırıcı değil yapıcı olalım. İyi ki varsınız.


ilknur kara
tebrik ederim bu basarıda katkısı olan herkese teşekkürlerTüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- Kosgeb
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine gitDosya İndirme Panosu
- Burs Başvuru Formu
- Asgari Geçim İndirim Formu
- Kaza Tespit Tutanağı
- Şifalı Bitkiler Sözlüğü
- İş Sözleşme Örneği
- Yıllık Faaliyet Formu Örneği
- Sağlık Sigortası Tazminat Formu