Değerli üyelerimiz dernek aidatlarında ödemelerinizi zamanında yaptığınız için teşekkür ederiz. Aidat ödemelerini 6 aydan daha fazla ödemeyen üyelerimiz Tüzük gereği dernek üyeliğinden düşürülecektir.
İlkadım Çanakçı Köyü Hakkında
Derneğimiz Hakkında
Duyurular

Çanakçı Köyümüzü en iyi şekilde tanıtımını yapmak ve bir takım ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş olan derneğimizin faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Öncelikle dernek faaliyetlerimizden haberdar etmek ve köyümüzün tanıtımını daha çok insana ulaşması için www.canakciyarder.org İnternet adresini faaliyete geçirerek önemli bir attığımızı düşünüyorum.

Bilindiği gibi internet sitesinin dünya genelinde haberleşme adına ve tanıtım adına büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu vesileyle tüm faaliyetlerimizden hem gurbetteki köylülerimize hem de bizi uzaktan ve yakından tanıyan herkesi haberdar edeceğiz.


Hava Durumu
İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine gitAnket
DERNEK OLARAK PİLAV GÜNÜ DÜZENLEYELİM Mİ

 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
  DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ

Köyümüz:

Çanakçı Köyü ,Samsun İlinin İlkadım ilçesine bağlı bir köydür. Eski Rum yerleşkesi(Samsun-Ankara eski yolu ) eski Ata Yolu üzeri 25. km’dedir.  Köy adını şimdiki mezarlık yerindebulunan çanak atölyesinden almaktadır.  EskiRum evleri kalıntılarına hâlâ rastlanmaktadır. Köye yerleşen halkın hayvancılıkve tütün yetiştiriciliğine uygun iklime sahip olmasından bu köy yerleşim yeriolarak tercih edilmiştir. Güzel ormanlık alanlarıyla piknik alanına müsaittir.

Dernek Kuruluş:

08 Temmuz 2009 tarihinde derneğimiz kurulmuştur.Dernek kuruluşunun aslan payı o dönem muhtar olan Metin ÇOKŞEN' dir. Metinmuhtar 2009 yılında çevre köy derneklerinden etkilenerek köyümüze dernekkurmanın planları içinde olmuş ve özellikle gençleri örgütleyerek dernekkuruluşunu gerçekleştirmiştir. Diğer kurucu üyeler; Abdullah USLU, SüleymanGÜNEŞ, Seyit Ahmet COMART, Cengiz KOYUNCU, İbrahim KURNAZ ve İbrahim DOĞDU’ dur.Bununla beraber ilk üç yıllık seçim periyodundan sonra şuan ki yönetim BaşkanMustafa DOĞDU, Başkan Yardımcısı Ahmet ÇOKŞEN, Yönetim Kurulu Üyeleri ŞabanGÜNEŞ, İbrahim DOĞDU ve Nevzat KOYUNCU’dur.

  Amacımız;

Köyümüzde yardımlaşmayı ve dayanışmayı artırmak.Geçmiş ile gelecek arasında bağlantı kurmak. Mübadele ruhunu canlandırmak.Köyden kente göçte, bu olguyu zamanla değiştirip tersine bir etki içinyapılabilirlikleri araştırıp olumlu adımlar atmak. Köy çevre düzenlemelerinde insanlarıörgütleyip meci usûlü çalışmaları organize etmek. Üyeler arasında sosyal medyave iletişim araçlarından ileri düzeyde faydalanarak irtibatı üst düzeydetutmak. Diğer mübadele dernekleriyle irtibatta olup hedeflerinden vegelişimlerinden faydalanmak.

Hedefimiz;

Geçmiş ile bağları güçlendirip örf, adet ve ananeleriyaşatarak geleceğe iyi adımlarla ilerlemek. Üyeleri ve köy halkını her türlüalanda aydınlatmak, bilinçlendirmek. Geleceğimiz olan çocuklarlara köy içindesosyal aktivitelerini artırmak için yeterli oyun alanları yapmak. Çocuklarıneğitimde en iyi seçeneklerle yönlendirmelerini sağlayıp başarılarında maddi vemanevi desteklemek. Yurt dışında yaşayan üyelerimizi köy ve memleketleriyleilgili yeterli görsel ve yazılı bilgilendirmeler yaparak sürekli irtibatlarınısağlamak. Köy halkının tarımsal alanda toprağın verimliliğini artırmalarında bilinçlendirmeleri sağlamak amacıyla resmiilgilerle irtibata geçerek gerekli bilgi alış verişlerinde köprü olmak.Mübadelede terk edilmiş topraklara ziyaretlerde bulunmak.

Gerçekleştirdiklerimiz;

İletişimde resmi internet sitesi 2009 yılındanitibaren güncel tutularak bilgi alışverişi sağlandı. Hızlı ve anında iletişimde(duyurular) GSM mesaj sistemi oluşturuldu. Yerel belediye vasıtasıyla çocukparkı yapıldı. Gençlerin spor faaliyetleri için futbol sahası yapıldı. Mezarlıkçevresi beton duvar ve üstüne kafes tel ile çevrildi. Genişletilen köy sokakyollarına taş duvarları yapılarak toprak kaymaları önlendi. ÖSYM ve SBSsınavlarında başarılı olan çocuklara burs verildi. İlyasköy mahallesinde dernekirtibat bürosu açıldı. Cenaze, düğün ve sosyal yardım limitleri artırılarak yardımlaryapıldı. Köy konağı tadilat yapılarak kullanılır hale getirildi. Mezarlıkyanına yeni WC ler yapıldı. Yerel belediye organizesinde Çanakkale Şehitliklergezisi yapıldı. Her yıl geleneksel pilav günü tertip edildi.  

facebook twitter youtube
Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı

HAYIRLI OLSUN


Son Eklenen Video
  Babalar günü

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
Güzel Günlerimiz Hep Böyle Olsun
Başkan
Sevgili üyelerimiz 11 ayın sultanı olan Ramazan ayı bitti. Bayramı da yaşadık.......

GÜZEL ŞEY BUNLAR
SEYİT AHMET COMART
Dernek kelimesinin terim olarak karşılığı "Belirli ve ortak bir amacı......

HEDEF NE OLMALI ?
İBRAHİM DOĞDU
Samsun İlkadım ÇANAKÇI KÖYÜ YARDIMLAŞMA & DAYANIŞMA derneğinin KURULUŞ amacı T...

Son Ziyaretçi Yorumları
Tolga Özgan
Güzel bir paylaşım sitesi emeği geçenlere tesekkurler


hakan uslu
Emeği gecen herkese teşekkürler. Köyümüzü, köylümüzü sevelim.Bir olalım, birlik olalım.Kırıcı değil yapıcı olalım. İyi ki varsınız.


ilknur kara
tebrik ederim bu basarıda katkısı olan herkese teşekkürlerTüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- Kosgeb
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine gitDosya İndirme Panosu
- Burs Başvuru Formu
- Asgari Geçim İndirim Formu
- Kaza Tespit Tutanağı
- Şifalı Bitkiler Sözlüğü
- İş Sözleşme Örneği
- Yıllık Faaliyet Formu Örneği
- Sağlık Sigortası Tazminat Formu