BAYRAMLAŞMA ŞENLİĞİ 18 HAZİRAN 2024 KÖYÜMÜZDE; KERMES, MÜBADELE FOTOĞRAF SERGİSİ, PİYANGO ÇEKİLİŞİ, PALYAÇO, DAVUL ZURNA VE MÜZİKLİ EĞLENCE
İlkadım Çanakçı Köyü Hakkında
Derneğimiz Hakkında
Duyurular

Çanakçı Köyümüzü en iyi şekilde tanıtımını yapmak ve bir takım ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş olan derneğimizin faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Öncelikle dernek faaliyetlerimizden haberdar etmek ve köyümüzün tanıtımını daha çok insana ulaşması için www.canakciyarder.org İnternet adresini faaliyete geçirerek önemli bir attığımızı düşünüyorum.

Bilindiği gibi internet sitesinin dünya genelinde haberleşme adına ve tanıtım adına büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu vesileyle tüm faaliyetlerimizden hem gurbetteki köylülerimize hem de bizi uzaktan ve yakından tanıyan herkesi haberdar edeceğiz.


Hava Durumu
İstanbul Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine gitAnket
DERNEK OLARAK PİLAV GÜNÜ DÜZENLEYELİM Mİ

 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
HEDEF NE OLMALI ?
 

Samsun İlkadım ÇANAKÇI KÖYÜ YARDIMLAŞMA & DAYANIŞMA derneğinin KURULUŞ amacı TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE İLİMİZDE  yaşayan KÖYÜMÜZ nufusuna kayıtlı olanları  bir çatı altına toplamak, sorunlarına çözüm bulmak ve bu güne kadar yarım yada yanlış anlatılan ortak kültürünü, tam anlamıyla kamuoyuna anlatmak ve de kültürünü yaşatmaktır..

Köyümüz  1923 yıllarında başalayan mubadale anlaşaması sonucunda Mamurdağ eteklerinde  bulunan Çanakçı köyünde yaşamakta olup son yıllarda memleketimizin belirli yerlerine göç etmişlerdir. Bu günkü köyümüz halkına  baktığımızda çok dağınık bir şekilde yaşamakla beraber, çoğu çanakçı köyü nufusuna kayıtlı kişilerde birbirlerini tanımamakta ve ortak kültürlerini yaşatmak gibi bir misyondan da yoksundurlar. 
Biz ÇANAKÇI KÖYÜ  gençleri olarak gücün ve nüfuzun başkalarına yaranmakta değil, tam tersine birlik ve beraberlikte olacağını düşünmekteyiz. Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız bu süreçte, elbetteki artık zihinlerin değişmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bunun içindir ki kulaktan duyma bilgiler ve tabularla değil, bilimle hareket edilmesi konusunda, gençlere söz hakkı verilmesini önemsemekteyiz. Şurası da bir gerçektir ki ; mutlu yarınlara,ancak geçmişten uzanan köprülerle ulaşılır. Geçmişi bin yıllara dayanan  unutulmaya yüz tutmuş kültürünü ve tarihini yaşatmak adına tekrar birleşip daha güçlü yarınlara ulaşmak için yeni bir oluşum yaratmak, aramızdaki küskünlüklere, kırgınlıklara son vermek, köyümüz halkını sosyal, kültürel ve mesleki konularda eğitmek, ortak  iş alanları açmak, maddi problemler yüzünden okuyamayan gençlerimize burs imkanları sağlamak ve bütün ÇANAKÇILILARI  tek çatı altında birleştirmek için ÇANAKÇI KÖYÜ  Yardımlaşma Ve Dayanışma derneğini kurulduğunu biliyorsunuz. Bu hizmeti sizlere daha iyi anlatabilmek ve siz değerli üyelerimize ulaşabilmek için yeni bir yere geçiyoruz. Bu mekanda hem kültürel hemde sosyal aktiveteler yapılmasını öngörmekteyiz. Sizleri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.

Ve siz değerli üyelerimiz.… Sizin varlığınız bizim en büyük gücümüz ve motivasyon kaynağımızdır. Sizlerin bizim yanımızda olduğunuzu bilmek yolumuzu aydınlatan yegane ışık kaynağı olacaktır.İBRAHİM DOĞDU      20.03.2015   Okunma Sayısı: 2257


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazılarıfacebook twitter youtube
Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı

HAYIRLI OLSUN


Son Eklenen Video
  Babalar günü

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
Güzel Günlerimiz Hep Böyle Olsun
Başkan
Sevgili üyelerimiz 11 ayın sultanı olan Ramazan ayı bitti. Bayramı da yaşadık.......

GÜZEL ŞEY BUNLAR
SEYİT AHMET COMART
Dernek kelimesinin terim olarak karşılığı "Belirli ve ortak bir amacı......

HEDEF NE OLMALI ?
İBRAHİM DOĞDU
Samsun İlkadım ÇANAKÇI KÖYÜ YARDIMLAŞMA & DAYANIŞMA derneğinin KURULUŞ amacı T...

Son Ziyaretçi Yorumları
Tolga Özgan
Güzel bir paylaşım sitesi emeği geçenlere tesekkurler


hakan uslu
Emeği gecen herkese teşekkürler. Köyümüzü, köylümüzü sevelim.Bir olalım, birlik olalım.Kırıcı değil yapıcı olalım. İyi ki varsınız.


ilknur kara
tebrik ederim bu basarıda katkısı olan herkese teşekkürlerTüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- Kosgeb
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine gitDosya İndirme Panosu
- Burs Başvuru Formu
- Asgari Geçim İndirim Formu
- Kaza Tespit Tutanağı
- Şifalı Bitkiler Sözlüğü
- İş Sözleşme Örneği
- Yıllık Faaliyet Formu Örneği
- Sağlık Sigortası Tazminat Formu